2016-10-05 17:52:00
Üniversitemiz, "Yüksek Öğretimde Sosyo-Teknik Üniversite Eğitim Modeli Sistem ve Süreç Tasarımı" projesi kapsamındaki ilk atölye çalışması olan "AGÜ Labs Tasarım Atölyesi" çalışmasını 28.08.2016 tarihinde, İstanbul'da, 32 kişilik bir ekip ile gerçekleştirdi.
![](http://www.agu.edu.tr/userfiles//sosyoteknik/01.jpg)
![](http://www.agu.edu.tr/userfiles//sosyoteknik/02.jpg)
Üniversite, sanayi, sivil toplum kuruluşları ve sivil inisiyatif temsilcileri ile ülkemizde üniversite-sanayi işbirliğine örnek teşkil eden ar-ge projelerinin temsilcilerinin katılımıyla, Rektör Prof. Dr. İhsan sabuncuoğlu'nun himayesinde gerçekleşen çalışmada, üniversitelerin eğitim - araştırma ve toplumsal etki misyonlarının nasıl harmanlanacağı, ortaya çıkan harmanın nasıl bir çarpan etkisi yaratacağı, dünyadaki benzer yaklaşımlar da incelenerek tartışıldı.
![](http://www.agu.edu.tr/userfiles//sosyoteknik/03.jpg)
![](http://www.agu.edu.tr/userfiles//sosyoteknik/04.jpg)
Üniversitemizin yeni nesil üniversite olma yolundaki en önemli fonksiyonlarından birisi olacak AGÜ Labs'ın tasarım çalışmalarına temel teşkil edecek sonuçların da elde edildiği bu atölye çalışmasını; önümüzdeki günlerde gerçekleşecek "Toplumsal Katkı Sistematiği", "Müfredat Tasarım", Yeni Öğrenme Deneyimi Tasarımı", "Eğitsel İşleyiş" ve "AGÜ e-platform Tasarım" atölye çalışmaları takip edecek.
![](http://www.agu.edu.tr/userfiles//sosyoteknik/05.jpg)
![](http://www.agu.edu.tr/userfiles//sosyoteknik/07.jpg)
![](http://www.agu.edu.tr/userfiles//sosyoteknik/08.jpg)
![](http://www.agu.edu.tr/userfiles//sosyoteknik/09.jpg)
![](http://www.agu.edu.tr/userfiles//sosyoteknik/10.jpg)
![](http://www.agu.edu.tr/userfiles//sosyoteknik/11.jpg)
![](http://www.agu.edu.tr/userfiles//sosyoteknik/12.jpg)